Asckithaber

SUPRABONE + ASC KİT PİYASAYA SUNULDU

BMT Calsis’in beklenen ürünü Suprabone + ASC Kit, Suprabone’un yüksek poroziteye sahip β-TCP granülleri ile otolog kemik iliği aspirasyon kitinden oluşmaktadır. Operasyon sırasında iliac kanattan veya omurga gövdesinden elde edilen kemik iliği Suprabone granüller ile karıştırılarak kullanılır. Suprabone, kemik iliği içerisindeki iyileştirici kök hücreler için mükemmel bir yaşam ortamı sunar. Alınacak kemik iliği cerrahın tercihine göre 10-20 cc olabilir. Suprabone + ASC Kit omurga füzyon cerrahilerinde, kemik kist ve tümörlerinin tedavisinde, kemik augmentasyonuna ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilir.

29 Mayıs 2013

CALSIS 27. TÜRK NÖROŞIRUJI DERNEĞİ KONGRESİNDEYDİ

BMT Calsis bu yıl Antalya’da 27.si düzenlenen Türk Nöroşiruji Derneği Kongresine katıldı. Suprabone + ASC Kit’in de tanıtıldığı kongrede BMT Calsis standına yoğun ilgi vardı.

29 Mayıs 2013

ellertlm

TÜRKİYE'DE ÜRETİLDİ!

Hacettepe Teknokent’te faaliyeti sürdüren bir firma, vücuda uyumlu sentetik kemik ve kıkırdak üretti. Üretilen malzeme, kanser veya kazaların yol açtığı travmalarda oluşan kemik ve kıkırdak kayıplarında kullanılabiliyor.

27 Mart 2013

Haberin Kaynağı
ellertlm

SENTETİK YAPAY KEMİK VE KIKIRDAK ÜRETTİLER

Türk bilim adamlarının ürettiği sentetik malzeme, kanser veya kazaların yol açtığı travmalarda oluşan kemik ve kıkırdak kayıplarında kullanılabiliyor.

27 Mart 2013

Haberin Kaynağı
ellertlm

CERRAHLAR İNANAMADI

Hacettepe Teknokent’te faaliyeti sürdüren bir firma, vücuda uyumlu sentetik kemik ve kıkırdak üretti. Üretilen malzeme, kanser veya kazaların yol açtığı travmalarda oluşan kemik ve kıkırdak kayıplarında kullanılabiliyor.

27 Mart 2013

Haberin Kaynağı
tepavLogo

BMT CALSİS “TÜRKİYE’NIN EN İYİ GİRİŞIMLERİ İŞ PLANI YARIŞMASI”NDA İLK 5'E GİRDİ

Küresel Girişimcilik Programı- Türkiye” tarafından düzenlenen Garanti Bankası, Microsoft, Intel, General Electric ve Pegasus sponsorluğunda, Amerikalı ve Türk yatırımcıların yer aldığı jürinin katılımıyla gerçekleşen “Türkiye’nin En İyi Girişimleri İş Planı Yarışması” sonuçlandı. Ödüller Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla düzenlenen törenle sahiplerini buldu. BMT Calsis 147 firma arasından ilk 5’e girerek büyüme aşamasındaki “Best of the Best Start-Up” firmadan biri oldu.

31 Mayıs 2012

Haberin Kaynağı

BMT CALSIS XXII. ULUSAL TÜRK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KONGRESİNE KATILDI

Her iki yılda bir düzenlenen XXII. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi sağlık çalışanlarından, araştırmacılara ve endüstri temsilcilerine kadar binlerce kişinin katıldığı bir organizasyon olma özelliğine sahiptir. Kongre bu yıl, Antalya Belek’te 31 Ekim- 5 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. BMT Calsis katıldığı bu kongrede yeni ürünü Suprabone Putty’i kullanıcılarına tanıtma fırsatı bulmuştur. Trikalsiyum fosfat tozu ve hidrojel bileşenlerinden oluşan ve kemik boşluklarını doldurmada kullanılan Suprabone Putty, konsantrasyonu değiştirilerek hem hamur kıvamında, hem de enjekte edilebilir bir formda kullanım avantajı sağlamaktadır.

31 Ekim – 5 Kasım 2011

SAĞLIK BAKANIMIZ BMT CALSIS’DE…

21 Şubat 2011 tarihinde Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ, İlaç Eczacılık Genel Müdürü Dr. Saim Kerman, Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Şencan ve Danışmanı Dr. Hakkı Gürsöz ile birlikte Sarayköy’deki üretim tesislerimizi ziyaret ederek çalışmalarımız ile ilgili bilgi almışlardır.

Ülkemizde geliştirilen ileri teknoloji ve tedavilerin ve yapılan çalışmaların görüşüldüğü üç saat süren toplantıya, Hacettepe Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Uğur Erdener, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Selçuk Geçim ve Nanoteknoloji ve Nanotıp Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Emir Baki Denkbaş da katılarak, gelişmeler ile ilgili bilgilendirmede bulunmuşlardır.

21 Şubat 2011